Detalii oferta
Rezervare
Confirmare

Circuit Noua Zeelanda, 13 zile - mai 2023

de la
EUR 4690 00 EUR
pers/loc in DBL/sejur

Una dintre cele mai spectaculoase tari din lume, Noua Zeelanda iti va dezvalui peisaje si locuri cu un farmec aparte, orase cochete si o cultura aparte. Vei explora Auckland - orasul marinarilor,...

Program

Ziua 1: Bucuresti - Doha - Auckland

Ziua 2: Auckland

Transfer: La sosirea pe aeroportul din Auckland vei fi transferat la hotel.


Cazare: Holiday Inn Express Auckland, Standard Room, meal plan Mic dejun


Ziua 3: Auckland - Queenstown

Transfer: null



Transfer: null


Cazare: Holiday Inn Express & Suites Queenstown, Superior Room, meal plan Mic dejun


Ziua 4: Queenstown - Milford Sound - Queenstown

Tur: Vei calatori de-a lungul malurilor Lacului Wakatipu, trecand prin micile si cochetele orase Kingston, Mossburn si Te Anau, poarta de intrare catre Parcul National Fiordland. Vei continua prin Valea Eglinton, pana la Cleddau Canyon. Inainte de a ajunge in Milford Sound, vei traversa valea Hollyford si Tunelul lui Homer, taiat in roca dura a muntilor. La Milford Sound vei face o croaziera de neuitat prin fiordurile neo-zeelandeze, in peisajul incredibil al cascadelor vijelioase, al padurii tropicale, pe langa peretii netezi ai stancilor, admirand in acelasi timp minunatele vietuitoare marine in habitatul lor natural. Milford Sound este in sine o experienta inedita, unul dintre cele mai apreciate trasee de croaziera din lume. Dupa amiaza te vei intoarce pe acelasi traseu in Queenstown.


Cazare: Holiday Inn Express & Suites Queenstown, Superior Room, meal plan Mic dejun


Ziua 5: Queenstown

Zi libera: Vei avea o zi la dispozitie pentru a explora “capitala neo-zeelandeza a aventurii” pe cont propriu. Pentru iubitorii de adrenalina orasul ofera o gama variata de activitati incitante: rafting, parapanta, sarituri cu coarda elastica, mountain biking si multe altele. Iti recomandam o plimbare cu telegodola pe Bob’s Peak, pentru a admira panorama Lacului Wakataipu, sau poti alege sa vizitezi Parcul Pasarilor Kiwi, o specie extrem de rara, aflata pe cale de disparitie, care a devenit simbol national. Pe langa Kiwi, in parc vei putea observa si alte tipuri de pasari specifice emisferei sudice.


Cazare: Holiday Inn Express & Suites Queenstown, Superior Room, meal plan Mic dejun


Ziua 6: Queenstown - Christchurch

Transfer: null



Cazare: Christchurch City Hotel, Executive Studio, meal plan Fara mese incluse


Transfer: null


Ziua 7: Christchurch

Tur: Vei face un tur de oras pentru a admira cateva dintre atractiile orasului. Asezat in capatul sudic al Peninsulei Pegasus in preajma estuarului format de raurile Avon si Heathcote, Christchurch este cel mai mare oras din Insula de Sud si al doilea mare oras al Noii Zeelande, fiind considerat localitatea cu cea mai buna calitate a apei potabile. Christchurch este renumit pentru catedrala sa anglicana situata chiar in centrul orasului, in jurul careia se afla o piata spre care converg patru mari bulevarde. Alte atractii sunt Muzeul Canterbury si Centrul Artelor.


Cazare: Christchurch City Hotel, Executive Studio, meal plan Fara mese incluse


Ziua 8: Christchurch - Rotorua

Transfer: null



Transfer: null


Cazare: Novotel Rotorua Lakeside, Standard Room, meal plan Fara mese incluse


Ziua 9: Rotorua

Tur(Optional): Vei vizita vechea localitate maori Te Puia, de unde vei pleca intr-un tur al Valea Waimangu, formata in 1886 in urma unei eruptii vulcanice.Valea este astazi unul dintre cele mai noi ecosisteme ale lumii, avand o activitate geotermala remarcabila. Vei vedea vulcani noroiosi, gheizere, izvoare minerale si diverse formatiuni din siliciu. De asemeni vei vizita un centru maori de arta si mestesuguri, pentru a patrunde putin tainele culturii aborigene.


Tur: Satul maori Mitai ofera o experienta culturala autentica. Vei face o scurta plimbare in natura, pentru a vedea flora si fauna specifice imprejurimilor, apoi ii vei urmari pe razboinicii maori cu armele si imbracamintea lor traditionala. Vei asista la dansul traditional haka, pe care maori il practicau inaintea oricarei confruntari, iar incursiunea se va incheia cu o cina tipica Hangi.


Cazare: Novotel Rotorua Lakeside, Standard Room, meal plan Fara mese incluse


Ziua 10: Rotorua - Hobbiton - Waitomo - Auckland

Transfer: Vei calatori spre capitala neo-zeelandeza, iar pe traseu vei vizita platourile de filmare ale peliculelor Hobbit-ul si Lord of the Rings si faimoasele pesteri Waitomo. Pesterile din Waitomo sunt o atractie inedita a Noii Zeelande, fiind luminate de Arachnocampa luminosa, viermi fluorescenti (glow-worms) ce iradiaza luminite albastrii pe fundalul intunecat al pesterilor. Vechimea grotelor este estimata la peste 2 milioane de ani. Candelabre spectaculoase de stalactite atarna din tavanul galeriilor, lumanari de stalagmite apar la fiecare pas, iar in spatele draperiilor de calcit se deschid incaperi impresionante precum cea numita Catedrala.


Cazare: Holiday Inn Express Auckland, Standard Room, meal plan Mic dejun


Ziua 11: Auckland

Tur: Astazi vei vizita centrul orasului, faleza si punctele de interes istoric. Vei vizita Muzeul Memorial al Razboiului si vei trece prin pitorescul sat Parnell, apoi prin suburbiile rezidentiale bogate, vei parcurge faleza pe Tamaki Drive si vei reveni in oras. Vei vizita Sky Tower, cel mai inalt turn din Emisfera de Sud. Vei urca in lifturile de sticla pana la punctul de observare unde vei avea admira panorama orasului.


Cazare: Holiday Inn Express Auckland, Standard Room, meal plan Mic dejun


Ziua 12: Auckland - Doha

Transfer: Vei fi transferat la aeroportul din Auckland.



Ziua 13: Doha - Bucuresti

vezi mai multe

  • Toate taxele de intrare la obiectivele turistice mentionate in itinerar

Orar de zbor:

Plecare Bucuresti 11.05.2023 ora 11:00; Sosire Doha 11.05.2023 ora 15:30; Qatar Airways; durata 4h 30m
Plecare Doha 11.05.2023 ora 20:40; Sosire Auckland 12.05.2023 ora 23:55; Qatar Airways; durata 18h 15m
Plecare Auckland 13.05.2023 ora 17:40; Sosire Queenstown 13.05.2023 ora 19:25; Air New Zealand; durata 1h 45m
Plecare Queenstown 16.05.2023 ora 12:45; Sosire Christchurch 16.05.2023 ora 13:55; Air New Zealand; durata 1h 10m
Plecare Christchurch 18.05.2023 ora 13:30; Sosire Rotorua 18.05.2023 ora 15:15; Air New Zealand; durata 1h 45m
Plecare Auckland 22.05.2023 ora 17:25; Sosire Doha 23.05.2023 ora 04:15; Qatar Airways; durata 19h 50m
Plecare Doha 23.05.2023 ora 08:20; Sosire Bucuresti 23.05.2023 ora 13:15; Qatar Airways; durata 4h 55m

vezi mai multe

  • La confirmarea rezervarii:50%, cu 35 inainte de plecare: 50%,
  • Nu include asigurare de calatorie
  • Mentionam ca variantele de cazare sunt disponibile la data realizarii ofertei. Agentia nu poate garanta disponibilitatea lor decat in momentul rezervarii. In cazul in care una dintre optiunile de cazare devine indisponibila va vom oferi alternative similare. Clasificarea pe stele a unitatilor de cazare este cea atribuita oficial de catre ministerul de resort ale tarilor respective si ca atare, respecta normativele locale.

vezi mai multe

Informatiile si fotografiile din pagina cu descrierea unitatii de cazare au caracter strict informativ si sunt preluate de la partenerii nostrii sau de pe site-urile de prezentare ale acestora. Pozele de pe site sunt generice si nu pot fi considerate contractuale, ele reprezinta efortul nostru permanent de a oferi informatii despre aceste locatii. Incercam zilnic sa actualizam aceste informatii, dar nu garantam ca sunt complete, actualizate sau nu contin erori. Va recomandam sa consultati site-urile oficiale ale unitatilor de cazare sau sa cereti informatii actualizate agentiei noastre.

Tarifele si disponibilitatea ofertelor sunt valabile la acest moment!

Optiuni

Servicii
Perioada
Detalii
Politica de plata
Pret
Pachet Optiunea 1
Auckland, Holiday Inn Express Auckland, 3**
Standard Room, masa: Mic dejun
Queenstown, Holiday Inn Express & Suites Queenstown, 4**
Superior Room, masa: Mic dejun
Christchurch, Christchurch City Hotel, 4**
Executive Studio, masa: Fara mese incluse
Rotorua, Novotel Rotorua Lakeside, 4**
Standard Room, masa: Fara mese incluse
- 2 adulti
11 May - 23 May, 2023
4690 EUR pana la 01.12.2022
4690 EUR pana la 06.04.2023
EUR938000EUR